Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Kde pomáhají Krabice od bot

Vloženo: 21. prosince 2023

Každoročně pomáhá sbírka dárků Krabice od bot dětem po celé republice. Dětí ohrožených chudobou od loňského roku přibylo. Od roku 2021 se počet domácností s příjmem pod hranicí chudoby navýšil z 9 % na 16 % v květnu 2022. Diakonie ČCE 

Letošní ročník sbírky byl již dvacátý. V Kutné Hoře se o ni postaral Farní sbor Českobratrské církve evangelické, který sběrné místo zřídil přímo v kostele a sběr dárků zajistil dobrovolníky z farnosti. Vybrat se letos podařilo 271 dárků, které putovaly pro rodiny spolupracující s Odborem sociálně- právní ochrany dětí v Kolíně, pro klienty NZDM Archa v Kutné Hoře a Sázavě, a také pro maminky s dětmi z Ukrajiny, které navštěvují Komunitní klub v OC Pasáž. 

Drobné občerstvení na vánoční besídky jsme mohli připravit díky potravinové pomoci zajištěné od SK Barbora, z.s. a ovoci z Nadačního fondu Mikuláše Dačického z Heslova, které nám předala Ing. Kateřina Daczická, MBA, DiS.

Všem dárcům i dobrovolníkům, kteří se na zajištění akcí podíleli ze srdce děkujeme a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků!

Tým Dítě a kůň z.s. - Sdružení pro hipoterapii

 

Galerie