Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Den pro rodiny s dětmi připravili v zahradách GASK

Vloženo: 3. října 2023

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Archa, spolu s tanečním souborem Khamoro amare čhave, uspořádalo v sobotu 30. září taneční soutěž a volbu romské miss v zahradách GASK. Krásné počasí a bohatý program přilákaly několik desítek návštěvníků.

Vzhledem k velkému množství soutěžících, kteří se utkali v kategoriích jednotlivců i párů, měla porota opravdu obtížný úkol. Všichni vystupující byli moc šikovní a radost z jejich úspěchu měli nejen rodiče, ale také náhodní kolemjdoucí, kteří přihlíželi a potleskem děti povzbuzovali. V areálu bylo rovněž možné zalistovat knihami několika romských autorek a autorů. Ty jsou běžně k dispozici v romské knihovničce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Archa v OC Pasáž na sídlišti Šipší. Vedoucí tanečního souboru Eva Peštová a Monika Ferencová připravily pro návštěvníky akce  bohaté občerstvení. Ochutnávalo se z několik druhů tradičních romských jídel a stálo to za to. O hudební doprovod se postaral pastor Církve Milost Štefan Dzurko.

Srdečně děkujeme Galerii Středočeského kraje za možnost akci uspořádat v zahradách zahalených do babího léta, i všem ostatním, kteří nás podpořili nebo s námi přišli strávit příjemné odpoledne.

Za NZDM Archa
Mgr. et Bc. Alžběta Brychtová, DiS.
vedoucí sociálních služeb Dítě a kůň, z.s. - Sdružení pro hipoterapii

Galerie