Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

I po týdnu od požáru městské ubytovny v Kutné Hoře pracovníci Dítě a kůň s lidmi postiženými touto tragédií tráví každý den

Vloženo: 22. března 2021 v 8:32

I po týdnu od požáru městské ubytovny v Kutné Hoře pracovníci Dítě a kůň s lidmi postiženými touto tragédií tráví každý den

I po týdnu od požáru městské ubytovny v Kutné Hoře pracovníci Dítě a kůň s lidmi postiženými touto tragédií tráví každý den, včetně víkendů a jsou jim plně k dispozici při vyřizování nutných úředních záležitostí. Doprovází je a poskytují svoji přítomnost v nelehké situaci. Psychoterapeutickou podporu se potřebným podařilo zajistit díky Centru duševního zdraví v Kutné Hoře. Mimo to na "Klimešku" i nová bydliště obyvatel ubytovny stále dochází farář Ondřej Zikmund, který poskytuje duchovní podporu především rodinám se zraněnými dětmi a rodině zemřelé.

Městu Kutná Hora se podařilo přestěhovat již téměř polovinu obyvatel vyhořelé ubytovny do náhradního bydlení. Pracovnice města Petra Holíková přivezla a rozdělila rodinám v novém bydlení základní potravinovou pomoc. Na zajištění dalších bytových prostor se intenzivně pracuje. Díky potravinové bance Geier jsme mohli předat také nové osušky, ručníky a utěrky. Firma Jerry Fabrics do sídla našeho spolku poslala ještě další bytový textil - povlečení, prostěradla nebo polštářky, které budou předány během následujícího týdne. Darem jsme dostali i jednorázové roušky, které využíváme při práci a rozdáváme našim klientům.

Znovu děkujeme všem, kteří se podílí na pomoci potřebným.

Aktuálně sháníme do nových bytových prostor:

9ks věšáků na prádlo

9ks odpadkových košů

v případě, že disponujete nepotřebnými staršími mobilními telefony a jste ochotni je darovat, budeme také moc rádi. Rodina spolužaček jednoho z dětí z ubytovny věnovala několik telefonů, které jsme hned rozdali na Klimešce. Chybí především telefon pro poslední dítě, které je v nemocnici v Praze s vážnějším zraněním.

Za tým Dítě a kůň, z.s. - Sdružení pro hipoterapii

Alžběta Brychtová

Galerie