P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
23.09.2020 - 08:48 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

New Page 1
 

Hipocentrum > Kroužky pro děti

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Ponny klub

PONNY CLUB  je zájmový, jezdecko-chovatelský kroužek.

 

Kdy kroužek probíhá a jaké děti se na něj mohou hlásit?

Probíhá každou sobotu od 13.00 do 16.00 hod. V zimních měsících a při špatném počasí probíhá sobotní ponny club do 15.00 hod, poté je možný pobyt dětí v klubovně (viz dále).

Na kroužek, který probíhá v sobotu je možné přihlásit děti od 5ti let. Ti zde budou bez rodičů, proto je nutné, aby byly samostatné, ty které jsou schopné pobytu v kolektivu vrstevníků, bez rodičů (umí si zavázat boty, říci, když jim není dobře, že mají žízeň, …).

 

Úhrada krouždu

Sobotní ponny club bude z Vaší strany hrazen 1x za pololetí ve výši 3.000 Kč, tj. 150 Kč na 1 odpoledne na toto období. Po dohodě je možné platbu uskutečnit ve dvou splátkách.

V ceně je zahrnuto:

-jízdy na koni (vzhledem k aktuálním dovednostem Vašich dětí na lonži, nebo jízdárně)

-zapůjčení bezpečnostní přilby a její případné opravy

-pracovní pomůcky (vodovky, pastelky, papíry, lepidla …)

-při přednáškách - kopírování pracovních listů

-personální zajištění (cvičitel, zdravotník, pedagogický dozor, dobrovolníci)

-provozní náklady – např. hygienické potřeby, zničené nářadí – při výuce, elektřina, v zimě otop…

 

Obsahem ponny clubu je:

Děti získají v obecné rovině znalosti v následujících oblastech: zásady bezpečnosti práce při ošetřování koní a přístupu ke koním, historie koní, popis těla koní, napájení a krmení, úrazy a nemoci, postroj koně, úbor jezdce, plemena koní, disciplíny jezdeckého sportu, péče o koně – místování, podestýlání, základní pravidla na jízdárně, jízdárenské cviky, zlozvyky koní,…

 

Toto vše proběhne formou teoretických přednášek i praktických cvičení. Děti si vytváří svůj pracovní sešit (texty, kresby …).

                                              

Pokud jde o výcvik v jízdě, máme ke každému dítěti individuální přístup. Přizpůsobujeme výcvik dovednostem a fyzickým schopnostem dětí, proto není jasně dána časová hranice, kdy bude dítě schopno jezdit samostatně, bez pomocí lonže.

 

Ponny club je určen začínajícím jezdcům.

Učí se správnému sedu, držení rovnováhy. Když tento pro ně mnohdy nelehký úkol zvládnou, začínají cvičit jízdu samostatnou, kde se učí jakým způsobem koně vést, učí se např. koně pobízet, zastavovat … a posléze základní jízdárenské cviky. Pracuje se v rámci prvních 2 základních chodů koně, jimiž jsou krok a klus.

 

Mimo výcviku na jízdárně jezdí děti na vyjížďky do přírody, kde jsou většinou vedeni asistentem. Učí se správnému sedu venku v přírodě- rozdílům v jízdě – například zvládání kopců, nerovnému povrchu, ostražitosti koní vůči jiným zvířatům, zvukům, jízdě po silnici …

 

Máte-li zájem o to, aby Vaše děti pokračovali v další jezdecké kariéře (cval, parkurové skákání, získání jezdecké licence), můžete je přihlásit do individuálního výcviku u Ing. Hudcové. Je vhodný i souběh obou forem výcviku.

 

Mimo svět koní děti v rámci Ponny clubu poznávají další zvířata chovaná statku a učí se o ně starat. Jedná se například o kočky, králíky, kozy, ovce, osly …

 

Také si zde užijí spoustu legrace – personál má pro ně připraveny různé společenské hry, vyrábí zde, malují, kreslí, baví se ...

 

 

ZÁPIS na nové pololetí do sobotního kroužku proběhne dne 3.9.2011 od 13.00, děti zde již mohou zůstat.

Pro ty, kdo nemají možnost se sem dostavit, nic se neděje. Oslovte nás na telefonu: 602 525 379 (Ing. Ivana Hudcová), 327 515 843 (kancelář) nebo na e-mailu diteakun@seznam.cz a dohodneme se na další schůzce.

 

K zápisu prosím přineste kopii karty zdravotní pojišťovny dítěte a vyplněnou přihlášku, která je ke stažení níže. V případě, že budete mít nějaké technické potíže, nic se neděje. Přihlášku vyplníte na místě.

 

Pokud jste Vaše dítě přihlašovali do kroužku již v září 2010, nemusíte znovu vyplňovat přihlášku. Poté, co se dostavíte Vám bude přihláška automaticky prodloužena.

 

Maximální kapacita Ponny clubu je: 20 dětí.

 

Ponny club je kolektivním členem Českého svazu tělesné výchovy.

 

Neboť byl v září zahájen provoz nízkoprahové klubovny „ARCHA“, i Vám nabízíme jeho služby.

Tento klub bude v provozu stejně jako Ponny club každou sobotu a to od 14.00 do 18.00 hod. V případě, že se Vašim dětem nebude chtít po skončení Ponny clubu domů, mohou s námi pobýt v klubovně.

Jde především o společný pobyt s přáteli, možnost s nimi posedět, popovídat si, něco si namalovat, půjčit si knížku, nebo časopis, zahrát si společenské hry, poslechnout si hudbu aj. tato služba je bez úhrady, to znamená je ZDARMA. Přičemž děti jsou stále pod dohledem odborných pracovníků. 


jdeme jezdit ...
jdeme jezdit ...
jdeme jezdit ...
výcvik na lonži
výcvik na lonži
výcvik na lonži
výcvik na jízdárn
výcvik na jízdárně
výcvik na jízdárn
vyjížďka
vyjížďka
vyjížďka
čištění koní
čištění koní
čištění koní
práce ve stáji
práce ve stáji
práce ve stáji
krmení zvířátek
krmení zvířátek
krmení zvířátek
drbání prasátka
drbání prasátka
drbání prasátka
výuka teorie
výuka teorie
výuka teorie
výroba kytiček
výroba kytiček
výroba kytiček